Żele intymne również znane pod nazwą lubrykanty, to nawilżające substancje, które ograniczają tarcie podczas stosunku. Zaleca się używanie ich zarówno ze względów zdrowotnych (np. przy występowaniu suchości pochwy), jak i w celu wzbogacenia życia seksualnego np urozmaiceniu gry wstępnej czy stosunku oralnego. Na rynku dostępne są różne rodzaje żelów intymnych – na bazie wody, silikonu, smakowe, rozgrzewające i chłodzące. 

 

Żel intymny na bazie silikonu

Żele intymne na bazie silikonu charakteryzują się silnym i długotrwałym nawilżeniem jednak zazwyczaj należą do substancji z wyższej półki. Zaleca się je stosować w przypadku występowania suchości pochwy, a ze względu na silne właściwości nawilżające, również w trakcie seksu analnego.

Ze względu na silikonową bazę może być stosowany również w wodzie np. podczas kąpieli. Jest wydajny, gdyż wystarczy kilka kropel, by pozostawił na skórze przyjemną w dotyku powłokę. Dodatkowo bez obaw może być stosowany z prezerwatywami lateksowymi, jednak nie można ich stosować podczas korzystania z silikonowych gadżetów erotycznych, gdyż może je uszkadzać. Minusem jest także to, że są dość trudne do zmycia z powierzchni ciała. Po ich użyciu trzeba dokładnie przemyć pochwę, ponieważ ich resztki mogą gromadzić się w trudno dostępnych zakamarkach.

Srawdź nasze żele na bazie silokonu 

Żel-pjur Cult 100ml
Żel intymny na bazie wody

Żele intymne na bazie wody mają najbardziej delikatny skład i pH zbliżone do naturalnego, występującego w pochwie. Sprawia to, że nie zmieniają jej środowiska bakteryjnego. Są przyjazne dla skóry, nie powodują podrażnień oraz alergii. Łatwo jest je również zmyć. W przypadku kobiet borykających się z suchością pochwy mogą się jednak okazać niewystarczające.

Należy pamiętać, że dość szybko wysychają – może być konieczna dodatkowa aplikacja w czasie stosunku. Żele wodne mogą nie być skutecznie u kobiet, którym doskwiera suchość pochwy. Dodatkowo nie nadają się do stosowania podczas kąpieli – bardzo łatwo spływają razem ze strumieniem wody. Nie wpływają na skuteczność prezerwatyw i nie uszkadzają silikonowych akcesoriów.

Srawdź nasze żele na bazie wody


Żel AQUAglide, 200 ml
Żel-pjur Woman Aqua 100 ml
Żel pjur Woman Aqua 100 ml
Żel-BIOglide neutral, 40 ml
Żel BIOglide neutral, 40 mlSmakowy i zapachowy żel intymny

Żele smakowe to lubrykanty na bazie wody. Nadają się zarówno to seksu oralnego, jak i waginalnego ale mogą również służyć jako olejek do masażu. 
Posiadają przyjemny, najczęściej owocowy smak i zapach. Niestety ze względu na dodatkowe substancje aromatyczne może powodować podrażnienia. Dlatego wybierając taki żel należy bardzo dokładnie czytać etykietę produktów by mieć pewność, że nadaje się do spożycia. Ostrzeżeniem będzie też wyczuwalny, chemiczny zapach. Najczęściej na sklepowych półkach pojawiają się żele truskawkowe, wiśniowe czy bananowe. Ważne jest też, aby unikać żelów intymnych z dodatkiem cukru, który sprzyja rozwojowi infekcji.


Coraz częściej w ofertach pojawiają się produkty wykonane z certyfikowanych naturalnych i wegańskich składników, które są skomponowane w sposób zrównoważony i wolny od produktów chemicznych. Takie produkty sprzyjają przyjemności, poszanowaniu środowiska i świadomości ekologicznej.

Sprawdź nasze żele smakowe

Żel-ORGIE BIO Rosemary Organic Oil 100ml
Żel ORGIE BIO Rosemary Organic Oil
Żel-AQUAglide Strawberry 100ml
Żel-AQUAglide Strawberry 100ml
Żel-Frenchkiss"Raspberry" 75 ml
Żel-Frenchkiss"Raspberry" 75 ml

 

Lubrykanty stymulujące

Poza możliwością nawilżenia okolic intymnych w trakcie seksu substancje te mogą dodatkowo stymulować skórę poprzez działanie rozgrzewające lub chłodzące, mogą też wywoływać mrowienie skóry. Ze względu na uwrażliwienie na bodźce pozwalają łatwiej osiągnąć orgazm.

Spawdź nasze żele stymulujące

Żel-WARMup vanilia.150ml
Żel-WARMup vanilia.150ml
Fleshlube Ice EU 100ml
Fleshlube Ice EU 100ml
Żel-pjur my glide 100ml
Żel-pjur my glide 100ml

 

Lubrykant i żel do masażu w jednym

Na rynku dostępne są również żele intymne, które mogą być jednocześnie żelami do masażu. Mają różne podstawy – zarówno wodne, jak i silikonowe. Często jest to połączenie obu składników.

Można wybrać różne rodzaje, np. łagodzące z aloesem, pobudzające z guaraną, czy też zapachowe i smakowe. Są one przyjemnym urozmaiceniem gry wstępnej, a jednocześnie niwelują dyskomfort związany z suchością miejsc intymnych.

Można stosować je z prezerwatywami i silikonowymi gadżetami. Łatwo się zmywają, dlatego nie zaleca się stosowania ich w czasie kąpieli. Dodatkowo może być konieczna ponowna aplikacja w czasie stosunku.

Sprawdź nasze lubrykant i żel do masażu w jednym

Żel intymny do masażu Play 2w1 Fiolet aloes 200ml

Żel intymny do masażu Play 2w1 Fiolet aloes 200ml
Żel do masażu zmysłowego Play 2w1 - czewień
Żel do masażu zmysłowego Play 2w1 - czewień
Olejek-BIOglide lubricant and massage oil , 125 ml.
Olejek-BIOglide lubricant and massage oil , 125 ml.